kwasfoliowy.info

Jeśli tylko test ciążowy powie TAK

1925066.jpgTest ciążowy potwierdził jednoznacznie – będziesz mamą. Odczuwasz i miłość do maleństwa, które rozwija się pod Twoim sercem, i trochę obaw, bo przecież to zupełnie nowy rozdział w Twoim życiu. Chciałabyś dla swojego dziecka wszystkiego co najlepsze i nie możesz się już doczekać chwili, gdy będziesz mogła wziąć je w ramiona i przytulić. Macierzyństwo to jeden z najsilniejszych instynktów.

Nie musisz jednak czekać, aż Twoje dziecko przyjdzie na świat.

Możesz zacząć troszczyć się o nie już dziś.

Bardzo ważne jest, by w pierwszych tygodniach ciąży w Twoim organizmie była odpowiednia ilość kwasu foliowego. Ta witamina wpływa bowiem na prawidłowe formowanie się kręgosłupa, mózgu i czaszki dziecka, co ma miejsce na samym początku ciąży. Brak kwasu foliowego może spowodować powstanie poważnych wad wrodzonych, określanych jako wady cewy nerwowej. Najczęściej są to bezmózgowie, rozszczep kręgosłupa, przepuklina mózgowo-rdzeniowa. Dzieci obciążone tymi wadami mogą być sparaliżowane od pasa w dół, upośledzone umysłowo, niekiedy także umierają zaraz po urodzeniu.

Badania medycznie potwierdzają, że stosowanie kwasu foliowego zmniejsza możliwość wystąpienia wrodzonych wad cewy nerwowej o 70 proc.

Dlatego koniecznie sięgnij po preparat zawierający zalecaną profilaktyczną dawkę 0,4 mg kwasu foliowego – np. Folik. Przyjmuj codziennie jedną tabletkę. To naprawdę niewielki wysiłek, który znacząco zwiększa szanse Twojego dziecka na zdrowie. Stosuj kwas foliowy przez pierwsze miesiące ciąży, a najlepiej przez cały okres ciąży i karmienia.

Nie każda ciąża jest planowana, wiadomo natomiast, że kwas foliowy najbardziej jest potrzebny w pierwszych jej tygodniach. Dlatego kobiety, którym zależy na zdrowiu potomstwa, zażywają kwas foliowy nawet jeśli nie planują ciąży, a istnieje szansa, że mogą w nią zajść, ponieważ są aktywne seksualnie.

Jeżeli jednak nie stosowałaś wcześniej preparatu z kwasem foliowym, sięgnij po niego od razu, gdy tylko Twój test ciążowy potwierdzi, że będziesz miała dziecko.

NIDGY NIE JEST ZA WCZEŚNIE, BY STOSOWAĆ KWAS FOLIOWY


Polityka Prywatności